Po 1. světové válce Maďarsko ztratilo přes 70% svého původního území a přišlo o téměř všechno nerostné bohatství. Z tohoto důvodu se maďarská vláda rozhodla věnovat se přesné a jemné mechanice a elektronice namísto těžkého průmyslu. Postupem času se Maďarsko stalo mocností na poli optických zažízení, radiové techniky a sofistikovaného vojenského vybavení jako například zaměřovací systémy, teleskopy a podobně. Právě maďarské vynálezy se široce používaly za druhé světové války. Bohužel po válce bylo Sovětským svazem rozhodnuto pozastavit vývoj těchto zařízení. Během 50. let je Rusové považovali za "hračky imperialistů" a zakázali používání inteligentních zařízení.
Po smrti Stalina a nuceném odchodu Chruščova v roce 1964 se maďarský elektrotechnický průmysl začal vracet do normálu. Vedení Ruska i Maďarska změnilo názor a začalo věnovat mnoho peněz do přebudování a obnovení elektrotechnického průmyslu. Jedním z největších pokroků této epochy byla série počítačů Ural. Ačkoli se jednalo o velké, nepřiliš hezké počítače, které používaly feritové paměťové počítače, vyvážely se do celé východní Evropy. A je možné, že někde fungují dodnes.
Po nástupu osobních počítačů si Maďaři brzy osvoji západní technologie a výsledkem byla například řada počítačů HT. Jedna z úspěšných společnistí byla Számítástechnikai Kutató Intézet (Institut počítačového výzkumu). V 80. ltech se této společnosti podařilo vyrobit úspěšné počítače kompatibilní s IBM PC. Firma Videoton se nezabývala pouze výrobou počítačů TV Computer, ale i prodejem x86 PC.
Mnoho maďarský vynálezů kolem počítačů se bohužel ztratilo v hlubinách byrokracie. Jedním z nich byl i koncept přepínání procesorů. Počítač se dvěma procesory (Z80 a MOS 6510) by mohl při běhu programu využívat oba dva. První počítač s přepínáním mezi procesory uvedl Apple, ale dva inženýři ve společnosti HT sestavili funkční prototyp několik let před Applem. Jejich žádost o patent byla úřadem zamítnuta s odůvodněním, že je nemožné postavit takový počítač.