V Rumunsku se v podstatě nezávisle na sobě vyvíjely tři klony počítačů Sinclair Spectrum. Centry vývoje se staly tři hlavni univerzity.
Domácí počítač vyvinutý na univerzitě Timisoara se původně jmenoval microTim a později TimS (ze slov TIMisoara a Spectrum). Vývoj počítačů byl svěřen instutu MECIPT (Masina Electronica de Calculat a Institutului Politehnic Timisoara)
V Cluj-Napoca vznikl na institutu DACICC (Dispozitiv Automat de Calcul al Institutului de Calcul din Cluj) počítač Prae (z latiny "počátek").
Třetím centrem vývoje domácích počítačů byla univerzita v Bukurešti, kde poprvé vyrobily počítač aMIC.
Počítače se vyráběly kombinací principů "černé skříňky" a nelegálně získaných nákresů obvodu. "Černá skříňka" se široce používala v celé východní Evropě při vývoji elektroniky. Díky stejnému postupu vznikl ve Východním Německu počítač Robotron. Princip "černé skříňky" spočívá v náhradě čipu nebo skupiny čipů, o kterých vývojáři nevěděli, jak fungují. Tyto čipy inženýři nahradili jinou skupinou, která poskytovala stejný vstupní a výstupní signál.
Univezita v Cluj ukončila výrobu krátce po zahájení. Ale v Timisoara a v Bukurešti pokračovali ve výrobě a vývojí počítačů založených Spectru až do začátku devedesátých let 20. století.