Consul 2717 vyráběla Zbrojovka Brno krátkou dobu v roce 1989 a na začátku roku 1990, poté byla výroba zastavena. Počítač se dodával pouze do škol (stejnou distribuční cestou jakou například počítač IQ151). Consul se skládal převážně z komponent pocházejících z podniků východní Evropy, hlavně československá Tesla a podniky ze SSSR. Externí klávesnice dokonce obsahovala malý reproduktor. Consul 2717 byl vlastně klon počítače Tesla PMD 85.2. Hlavní rozdíly spočívaly v:
- Deska počítače byla vestavněna do monitoru (podobně jako u některých typů počítače Macintosh).
- Bylo možné používat síť. Každý počítač měl pomocí konektoru s odpory určenou pozici na sběrnici. V sití mohlo být až 64 počítačů. Jako server se nejčastěji používal Consul 2715, který měl 3 osmipalcové disketové mechaniky nebo PC XT Consul 331 nebo jiné PC XT.
- Nový grafický mód - vyšší horizontální rozlišení, všech 8 bitů bylo využito jako bitmapa (obvykle se pouze 6 bitů využívalo jako bitmapa a zbylé dva se používaly jako různé atributy - jas, kontrast nebo barva u pozdějších verzí PMD), měl možnost přeadresovat videoRAM až na 52 kB a zvýšit počet bodů na řádek z 288 na 384, ale pak nemohly být využívány atributy (blikání apod.).
- Neměl vestavěné paralelní rozhraní, místo toho byly konektory přímo na procesorové sběrnici; paralelní rozhraní bylo součástí tzv. "inteligentního kabelu tiskárny".
Změny v ROM:
- Možné bootování z externího ROM čipu (hlavně při nahrávání ovladačů tiskárny).
- Možné bootování z diskety (operační systém CP/M).
- Logování do sítě a bootování ze sítě (BASIC se síťovými operacemi, přesměrování serverem na centrální diskovou stanici nebo tiskovou frontu; BASIC-G v ROM paměti ovládal pouze magnetickou pásku).
- Bez externí paměti ROM, bez diskové jednotky a bez sítě počítač nabootoval do BASICu-G, ne do Monitoru jako tomu bylo u PMD.
Softwarové vybavení tvořil Mravenec (programovací jazyk pro děti), Žofka, anglická slovíčka, fyzika a další výukové programy.